Ulusal Akciğer Kanseri Kongresi

Kategori / Category

Sağlık

Yer / Location

Nevşehir

Tarih / Date

14 Mart 2013 - 17 Mart 2013

Etkinlik Merkezi / Venue

Perissia Otel

Organizatör

Serenas Turizm

Davet / Welcome Letter

Değerli Meslektaşlarımız,

Kuruluşlarının 10. yılını kutlamakta olan Türk Akciğer Kanseri Derneği (TAKD) ve Akciğer Kanserleri Derneği (AKAD), 2013 yılında 10. yıl onuruna ortak kongre düzenleyecektir. Bu anlamlı toplantıda akciğer kanserinin önlenmesi, erken tanısı, farklı evrelerdeki tedavisi ve takibi, toraksın diğer maligniteleri ve nadir kanser türleri, kanserde palyatif bakım ve destek tedaviler gibi konular ele alınacak ve bu konular, güncel bilgiler ve yeni gelişmeler ışığında tartışılacaktır.

Günümüzde, kanserin tanısı, tedavisi, destek tedaviler ve palyatif bakım konularında çok önemli gelişmelere tanık olmaktayız. Bunun için, farklı uzmanlık alanlarında çalışan hekimlerin bir çatı altında toplanması gereklidir. Özellikle akciğer kanserinin değişen yüzü ve kişiye özel tedavilerin ele alınacağı bu kongrede, son yeniliklerin ışığı altında her uzmanlık dalındaki deneyimli kişilerin katkılarını bekliyoruz. Hastalarımıza daha faydalı tedavi seçenekleri sunabilmek, hızla gelişmekte ve değişmekte olan tanı ve tedavi olanaklarını güncellemek üzere biraraya gelmeyi hedefledik...

Akciğer kanseri tanı ve tedavisi ile uğraşan epidemiyoloji, patoloji ve sitoloji, genetik, radyoloji, nükleer tıp, göğüs hastalıkları, göğüs cerrahisi, medikal onkoloji ve radyasyon onkolojisi uzmanları ile tedavinin önemli bir parçası olan kanserde destek ve palyatif bakım konusunda çalışmakta olan diyet ve beslenme uzmanları, geriatri, algoloji, psikoonkoloji ve yoğun bakım uzmanlarının yanımızda yer almasını ve birlikte daha verimli olmayı bekliyoruz.  

Kongre, Türkiye’nin en güzel yörelerinden biri olan Kapadokya’da gerçekleştirilecektir. Bilimsel olduğu kadar, doğal güzellikleriyle de akıllarda yer edecek bir toplantı olacağına inanıyoruz. Bizlere eşlik etmeniz kongremizi onurlandıracaktır.  

Bahara hoş geldin demek üzere sizleri Kapadokya’da ağırlamaktan mutluluk duyarız duyacağız.

ÖYLE BİR GEÇER Kİ ZAMAN…

Prof. Dr. Nil Molinas Mandel
TAKD Yönetim Kurulu Başkanı
Kongre Eş Başkanı

Prof. Dr. Turhan Ece
AKAD Yönetim Kurulu Başkanı
Kongre Eş Başkanı

İletişim / Contact

senem.okcu@serenas.com.tr

Web

http://www.ulusalakciger2013.org/

Eklenme: 2012/12/03 | Görüntülenme: 980
...
Abone olun, emailinizi onaylayın ve yeni etkinlikleri emailinizden takip edin!
Abone Olmak İstiyorum!
Editor
radyo dinle aşı takvimi podcast multimedia blog para kazan google seçim sonucu 2011 kongre duyuruları müzik dinle